Aruküla Tee 9, Tartu 60510

Hüdrosilinder

Hüdrosilindrite remont

Hüdrosilindrite remont

Teenindus

Ettevõte Tartu Võit Metallitööd OÜ teeb hüdrosüsteemide ja agregaatide remonti ja hooldust, samuti hüdrosüsteemide üksikute komponentide remonti

Meie ettevõtte spetsialistid on valmis remontima või vahetama hüdrosilindrite kahjustatud detaile, sealhulgas hülsse, vardaid, kolbe, ööse ja muid kinnitussõlmi, sfäärilisi tugesid, juhikuid, mudaeraldajaid ja tihendeid.

Hülsse ja vardaid valmistatakse kõrgkvaliteetsest materjalist. Pärast remonti saab tellija silindri, mis oma kvaliteedilt ei jää uuest maha. Ettevõtte Tartu Võit Metallitööd OÜ kogenud spetsialistid teostavad remonti nii import kui ka kodumaistele hüdrosilindritele.

Meie spetsialistide hüdrosilindrite remondi kogemus näitab, et kõige sagedamini võib märgata järgmisi hüdrosilindri kahjustuse tunnuseid:

 • Hüdrosilindri tihendite ühepoolne kulumine;
 • Hüdrosilindri kolvivardad ja hüdrosilindri hülsid on vastaskülgedelt kogu pikkuses kulunud või hõõrdunud;
 • Hüdrosilindri kolvivarda kõverdumine ületab 0,15 mm pikkuse 1 meetri kohta;
 • Hüdrosilindri pinna karedus ületab 0,4 µm.

Hüdrosilindrite vigastuste üks kõige levinumaid põhjusi on õli lekkimine läbi tihenduse. Samas on üks kõige levinumaks lekete põhjuseks kolvivarda või varda laagri kahjustus.

Õlilekked hüdrosilindrites võivad olla esile kutsutud:

 • Hüdrosilindrite remondiga,
 • Lubatud temperatuuri ületamisega
 • Keemiliste ainete mõjuga,
 • Liigkõrge rõhuga,
 • Liigmadala rõhuga.

Laagrite kahjustused põhjustavad hüdrosilindri tihenduse rikkumise. Üheks kahjustuse põhjuseks võib olla koaksiaalsuse rike – silindri j koormuse langemine ühele küljele, või varda kõverdumisel, kui on kasutatud ebapiisava pikkusega varrast. Maksimaalselt lubatud veojõud peab vastama varda diameetrile ja silindri pikkusele.

Remont hüdrosilindrite kahjustuste puhul:

Esimene, mida tehakse hüdrosilindri remontimisel – see on tasandusühenduste, sfääriliste laagrite ja ujuvate varraste kasutamine.

Hüdrosilindrid võivad tekitada laagritele suuri koormusi, mille mõjule kaasneb kolvivarraste ja laagrite vahel vedeliku kaotus. Tuleb teada, et koormuse suurus sõltub laagri konstruktsiooni materjalist. Eriti vastupidavast materjalist valmistatud laagrid tekitavad pigem kahjustusi vardale kui neile endile.

Kui hüdrosilindri vigastuse põhjuseks on laagri töö kuivades tingimustes, siis purunemiseni viib tihenduse ja kolvivarda lähedus. Seoses sellega kasutavad tootjad laagrite valmistamiseks hästi vastupidavaid materjale.

Hüdrosilinder võib vajada remonti ka hüdraulilise vedeliku määrdumisel.

Tartu Võit Metallitööd OÜ spetsialistid loetlevad hüdrosilindri hüdrovedeliku põhilisi reostajaid:

 • Plekid varda ja tihenduste pinnal;
 • Tihenduste lahtikihistumine ja murenemine kõrgetel temperatuuridel;
 • Õhumullid sisepinnal, mis kutsuvad esile plekkide tekke tihenduste pinnal kõrge rõhu tingimustes;
 • Õhumullid, mis tekitavad tihenduste väikeste pinnaosade murenemist.

Hüdrosilindrite remont ja hooldamine on vastutusrikas töö, millega peavad tegelema professionaalid, kes orienteeruvad kõrgel tasemel seadmestiku konstruktsioonides ja ekspluatatsiooni eripärades. Tartu Võit Metallitööd OÜ teostab hüdrosilindrite kõrgkvaliteetset remonti lühima aja jooksul. Meie spetsialistidel on suured kogemused hüdrosilindrite remontimisel ja hooldamisel. Tartu Võit Metallitööd OÜ pakub teile soodsaid arveldusvõimalusi ja garantiid meie töödele.

Tartu Võit Metallitööd OÜ-s saate oma akumulaatori laadida, vahetada vanas akumulaatoris ballooni, gaasi- või hüdraulilise ventiili. Töötame Hydac, Bosch-Rexroth, Olaer, EPE ja teiste ettevõtete akumulaatoritega.

Tartu Võit Metallitööd OÜ teeb EATON (Vickers, Char-Lynn, Hydrokraft) toodete baasil komplekteeritavate süsteemide ja agregaatide diagnostikat ja teenindust.

Meie spetsialistid remondivad Sauer-Danfossi aksiaal-kolbpumpasid, MS, MA ja MFA tüüpi Poclain Hydraulics’i radiaal-kolbmootoreid. Taastatud pumbad ja mootorid läbivad katsetused ja esitatakse tellijaile meie katsejaoskonna stendidel.

Tartu Võit Metallitööd OÜ kõrgsurvevoolikute katsejaoskond on varustatud kõige kaasaegsemate seadmetega, mis võimaldab komplekteerida erinevates mõõtudes tööstuslikke ja hüdraulilisi voolikuid. Voolikukimbud, armatuur ja toruliitmikud, mis vastavad enamikele maailma standarditele, on hoiul meie Tartu laos, mis võimaldab teha remonti või vahetada vooliku mõne minuti jooksul tellija juuresolekul.

Kõik tööd teostatakse kogenud sertifitseeritud spetsialistide poolt, kes on läbinud koolituse hüdraulikaseadmete tootjaettevõtetes

Väljasõidul töötades kasutatakse Parker Hannifin’i diagnostikaseadmeid, mis võimaldavad teostada põhiparameetrite mõõtmisi seadmeid peatamata süsteemides, mis on varustatud mõõteriistade ühendamise kontrollpunktidega.

Taastatud seadmetele antakse garantii.